Nejdražší hotely světa

9. března 2009 v 11:25 | Informatika |  Zeměpis
Pět nejdražších hotelů světa: Atlantis, Burj Al Arab, Atlantis Bahamy, Emirates Palace, Wilson.


1. Atlantis
Dubajský hotel tvoří dvě růžové věže, které spojuje je most. A právě v něm je nejdražší apartmá, ve kterém jedna noc stojí 25 tisíc dolarů. Hotel láká nejen na exkluzivně vybavené pokoje, ale také na akvária. V těch je 65 000 zvířat, od malých rybiček až po žraloka. V hotelu je akvapark, masážní salony, fitcentra, kadeřnictví, restaurace a pláž. Její součástí takzvaný delfíní záliv, kde si hosté mohou s delfíny zaplavat.
Hotel stojí na největším uměle vybudovaném ostrově ve světě. Stavba stál půl druhé miliardy dolarů a majitelé jsou přesvědčení, že se i v době ekonomické krize vyplatí.

2. Burj Al Arab
Je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako neluxusnější hotel na světě. Připomíná plachetnici, je přes 300 m vysoký a stojí na uměle vybudovaném ostrově. Stojí v Dubaji, kde je koncentrace nejdražších hotelů nejvyšší. Má přistávací plocha pro vrtulníky a restauraci ve tvaru otevřené knihy postavenou tak, až má návštěvník pocit , že visí ve vzduchu. Pokoje mají dvě patra, do nichž vedou točité schody s pozlaceným zábradlím. Hotelové hosty přiváží Rolls-Royce, loď nebo vrtulník.

3. Atlantis Bahamy
Hotel se nachází na ostrově Paradise na Bahamách, což je ráj luxusu a zábavy všeho druhu. Tvoří ho umělé vodopády, fontány, kopie starodávných chrámu, přístav jachet, spousta obchodů, tělocvičen a masážních salonů. Má jeden z nejdražších apartmánů na světě, Bridge Suit, v němž za noc zaplatíte půl milionu korun. Apartmá má deset pokojů

4. Emirates Palace
Arabská města Dubaj a Abú Dhabi soutěží, které je luxusnější, a tak se hotel Emirates Palace snaží dostihnout Burj Al arab. Má šest teras, jedenáct luxusních restaurací a pro jediného hosta je vždy určeno pět členů personálu. Apartmány jsou zdobené zlatem, každý má 680 metrů čtverečních.

5. Wilson
Je to nejluxusnější evropský hotel, nachází se v Ženevě. Nedávno byl celý rekonstruován. Stojí na břehu Ženevského jezera. Královské podkrovní apartmá přijde na pět set devadesát tisíc korun a vedou do něj soukromé pojízdné schody, určené jen pro jeho hosty. 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama